Essentra Components 62MP0875KOP
Part No.:
62MP0875KOP
Datasheet:
62MP0875KOP.pdf
Description:
KNOCK OUT HOLE PLUG, .875 IN HOL
Shipping
Inventory:9,086
Comments
62MP0875KOP Specifications
Type:
Body Plug
Color:
Gray
Hole Diameter:
0.875" (22.23mm) 7/8"
Flange Diameter:
1.016" (25.81mm)
Panel Thickness:
0.125" (3.18mm) 1/8"