Essentra Components 62MP1187
Part No.:
62MP1187
Datasheet:
62MP1187.pdf
Description:
HOLE PLUG, SNAP IN , 1.187 IN HO
Shipping
Inventory:8,434
Comments
62MP1187 Specifications
Type:
Body Plug
Color:
Black
Hole Diameter:
1.187" (30.15mm)
Flange Diameter:
1.315" (33.40mm)
Panel Thickness:
0.125" (3.18mm) 1/8"