Essentra Components 62MP1250A
Part No.:
62MP1250A
Datasheet:
62MP1250A.pdf
Description:
HOLE PLUG, SNAP IN, 1.250 IN HOL
Shipping
Inventory:2,353
Comments
62MP1250A Specifications
Type:
Body Plug
Color:
Black
Hole Diameter:
1.250" (31.75mm) 1 1/4"
Flange Diameter:
1.500" (38.10mm)
Panel Thickness:
0.125" (3.18mm) 1/8"