Essentra Components 62MP1750KOP
Part No.:
62MP1750KOP
Datasheet:
62MP1750KOP.pdf
Description:
KNOCK OUT HOLE PLUG, 1.750 IN HO
Shipping
Inventory:673
Comments
62MP1750KOP Specifications
Type:
Body Plug
Color:
Gray
Hole Diameter:
1.750" (44.45mm)
Flange Diameter:
1.935" (49.15mm)
Panel Thickness:
0.125" (3.18mm) 1/8"