Essentra Components 62MP2000
Part No.:
62MP2000
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Hole Plugs - Tapered Caps
Package:
Datasheet:
62MP2000.pdf
Description:
HOLE PLUG 2.000" NYLON BLACK
Shipping
Inventory:11,168
Comments
62MP2000 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Color:
Black
Material:
Nylon
Hole Diameter:
2.000" (50.80mm) 2"
Flange Diameter:
2.140" (54.36mm)
Diameter - Inside:
Diameter - Outside:
Panel Thickness:
0.250" (6.35mm) 1/4"