Essentra Components 62MP4000W
Part No.:
62MP4000W
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Hole Plugs - Tapered Caps
Package:
Datasheet:
62MP4000W.pdf
Description:
HOLE PLUG, SNAP IN, 4.000 IN HOL
Shipping
Inventory:1,045
Comments
62MP4000W Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Body Plug
Color:
White
Material:
Nylon
Hole Diameter:
4.000" (101.60mm)
Flange Diameter:
4.156" (105.56mm)
Diameter - Inside:
Diameter - Outside:
Panel Thickness:
0.250" (6.35mm) 1/4"