Essentra Components 62MPS0312
Part No.:
62MPS0312
Datasheet:
62MPS0312.pdf
Description:
HOLE PLUG, SNAP IN, .312 IN HOLE
Shipping
Inventory:4,380
Comments
62MPS0312 Specifications
Color:
Black
Hole Diameter:
0.312" (7.93mm)
Flange Diameter:
0.375" (9.53mm) 3/8"
Panel Thickness:
0.063" (1.59mm) 1/16"