Essentra Components 62PP025BG06B
Part No.:
62PP025BG06B
Datasheet:
62PP025BG06B.pdf
Description:
HOLE PLUG, .250 HOLE, .031-.062
Shipping
Inventory:652
Comments
62PP025BG06B Specifications
Color:
Black
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Flange Diameter:
0.422" (10.72mm)
Panel Thickness:
0.031" ~ 0.062" (0.79mm ~ 1.58mm)