Essentra Components 62PP031BM14B
Part No.:
62PP031BM14B
Datasheet:
62PP031BM14B.pdf
Description:
HOLE PLUG, .312 HOLE, .031-.140
Shipping
Inventory:603
Comments
62PP031BM14B Specifications
Color:
Black
Hole Diameter:
0.312" (7.93mm)
Flange Diameter:
0.453" (11.51mm)
Panel Thickness:
0.031" ~ 0.140" (0.79mm ~ 3.56mm)