Essentra Components 62PP048BM12B
Part No.:
62PP048BM12B
Datasheet:
62PP048BM12B.pdf
Description:
HOLE PLUG, .480 HOLE, .031-.039
Shipping
Inventory:4,767
Comments
62PP048BM12B Specifications
Color:
Black
Hole Diameter:
0.480" (12.19mm)
Flange Diameter:
0.578" (14.68mm)
Panel Thickness:
0.031" ~ 0.039" (0.79mm ~ 0.99mm)