Essentra Components 62PP050BM14
Part No.:
62PP050BM14
Datasheet:
62PP050BM14.pdf
Description:
HOLE PLUG, .500 HOLE, .031-.140
Shipping
Inventory:2,456
Comments
62PP050BM14 Specifications
Color:
Natural
Hole Diameter:
0.500" (12.70mm)
Flange Diameter:
0.672" (17.07mm)
Panel Thickness:
0.031" ~ 0.140" (0.79mm ~ 3.56mm)