Essentra Components 62PP056BG14
Part No.:
62PP056BG14
Datasheet:
62PP056BG14.pdf
Description:
HOLE PLUG, .562 HOLE, .031-.140
Shipping
Inventory:700
Comments
62PP056BG14 Specifications
Color:
Natural
Hole Diameter:
0.562" (14.28mm)
Flange Diameter:
0.734" (18.65mm)
Panel Thickness:
0.031" ~ 0.140" (0.79mm ~ 3.56mm)