Essentra Components 62PPM06BM16B
Part No.:
62PPM06BM16B
Description:
HOLE PLUG, 6MM HOLE, 0.8-1.6MM P
Shipping
Inventory:592
Comments
62PPM06BM16B Specifications
Color:
Black
Hole Diameter:
0.236" (6.00mm)
Flange Diameter:
0.394" (10.00mm)
Panel Thickness:
0.031" ~ 0.063" (0.80mm ~ 1.60mm)