Essentra Components 62PPM14BM35
Part No.:
62PPM14BM35
Datasheet:
62PPM14BM35.pdf
Description:
HOLE PLUG, 14MM HOLE, 0.8-3.5MM
Shipping
Inventory:7,600
Comments
62PPM14BM35 Specifications
Color:
Natural
Hole Diameter:
0.551" (14.00mm)
Flange Diameter:
0.709" (18.00mm)
Panel Thickness:
0.031" ~ 0.138" (0.80mm ~ 3.50mm)