Essentra Components 62PPM18BM40
Part No.:
62PPM18BM40
Datasheet:
62PPM18BM40.pdf
Description:
HOLE PLUG, 18MM HOLE, 0.8-4.0MM
Shipping
Inventory:4,901
Comments
62PPM18BM40 Specifications
Color:
Natural
Hole Diameter:
0.709" (18.00mm)
Flange Diameter:
0.866" (22.00mm)
Panel Thickness:
0.031" ~ 0.157" (0.80mm ~ 4.00mm)