Essentra Components 62PPM22BM40
Part No.:
62PPM22BM40
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Hole Plugs - Tapered Caps
Package:
Datasheet:
Description:
HOLE PLUG, 22MM HOLE, 0.8-4.0MM
Shipping
Inventory:87
Comments
62PPM22BM40 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Body Plug
Color:
Natural
Material:
Nylon
Hole Diameter:
0.866" (22.00mm)
Flange Diameter:
1.094" (27.80mm)
Diameter - Inside:
Diameter - Outside:
Panel Thickness:
0.031" ~ 0.157" (0.80mm ~ 4.00mm)