Essentra Components 62WP0187
Part No.:
62WP0187
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Hole Plugs - Tapered Caps
Package:
Datasheet:
Description:
WINDOW HOLE PLUG, .187 HOLE, .06
Shipping
Inventory:936
Comments
62WP0187 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Body Plug
Color:
Clear
Material:
Copolyester
Hole Diameter:
0.187" (4.75mm)
Flange Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Diameter - Inside:
Diameter - Outside:
Panel Thickness:
0.062" (1.58mm) 1/16"