Century Spring Corp 72011SCS
Part No.:
72011SCS
Datasheet:
72011SCS.pdf
Description:
COMPRESSION STEEL 0.720" 3.000"
Shipping
Inventory:55
Comments
72011SCS Specifications
Wire Diameter:
0.068" (1.73mm)
Diameter - Outside:
0.720" (18.29mm)
Diameter - Inside:
0.584" (14.83mm)
Free Length:
3.000" (76.20mm)