Century Spring Corp 72026SCS
Part No.:
72026SCS
Datasheet:
72026SCS.pdf
Description:
COMPRESSION STEEL 0.720" 3.500"
Shipping
Inventory:51
Comments
72026SCS Specifications
Wire Diameter:
0.072" (1.83mm)
Diameter - Outside:
0.720" (18.29mm)
Diameter - Inside:
0.576" (14.63mm)
Free Length:
3.500" (88.90mm)