Century Spring Corp 72065SCS
Part No.:
72065SCS
Datasheet:
72065SCS.pdf
Description:
COMPRESSION STEEL 0.720" 2.500"
Shipping
Inventory:71
Comments
72065SCS Specifications
Wire Diameter:
0.081" (2.06mm)
Diameter - Outside:
0.720" (18.29mm)
Diameter - Inside:
0.558" (14.17mm)
Free Length:
2.500" (63.50mm)