Boyd Laconia, LLC 7721-13NG
Part No.:
7721-13NG
Manufacturer:
Boyd Laconia, LLC
Category:
Bushing, Shoulder Washers
Package:
Datasheet:
Description:
WASHER SHOULDER NYLON
Shipping
Inventory:0
Comments
7721-13NG Specifications
Manufacturer
Boyd Laconia, LLC
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Thread/Screw/Hole Size:
Diameter - Inside:
0.115" (2.92mm)
Diameter - Outside:
0.235" (5.97mm)
Diameter - Shoulder:
0.135" (3.43mm)
Thickness - Overall:
0.051" (1.30mm)
Length - Below Head:
0.125" (3.18mm) 1/8"