Century Spring Corp 80120SCS
Part No.:
80120SCS
Manufacturer:
Century Spring Corp
Category:
Extension, Drawbar Springs
Package:
Datasheet:
80120SCS.pdf
Description:
EXT O= .120,L= 1.25,W= .022
Shipping
Inventory:315
Comments
80120SCS Specifications
Manufacturer
Century Spring Corp
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Wire Diameter:
0.022" (0.56mm)
Material:
Stainless Steel
Diameter - Outside:
0.120" (3.05mm)