Century Spring Corp 80180SCS
Part No.:
80180SCS
Manufacturer:
Century Spring Corp
Category:
Extension, Drawbar Springs
Package:
Datasheet:
80180SCS.pdf
Description:
EXT O= .180,L= 1.75,W= .024
Shipping
Inventory:368
Comments
80180SCS Specifications
Manufacturer
Century Spring Corp
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Wire Diameter:
0.024" (0.61mm)
Material:
Stainless Steel
Diameter - Outside:
0.180" (4.57mm)