Century Spring Corp 81000SCS
Part No.:
81000SCS
Manufacturer:
Century Spring Corp
Category:
Extension, Drawbar Springs
Package:
Datasheet:
81000SCS.pdf
Description:
EXT O=1.000,L= 9.00,W= .105
Shipping
Inventory:788
Comments
81000SCS Specifications
Manufacturer
Century Spring Corp
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Wire Diameter:
0.105" (2.67mm)
Material:
Stainless Steel
Diameter - Outside:
1.000" (25.40mm)