Century Spring Corp 81115SCS
Part No.:
81115SCS
Manufacturer:
Century Spring Corp
Category:
Extension, Drawbar Springs
Package:
Datasheet:
81115SCS.pdf
Description:
EXT O=1.250,L= 6.50,W= .115
Shipping
Inventory:527
Comments
81115SCS Specifications
Manufacturer
Century Spring Corp
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Wire Diameter:
0.115" (2.92mm)
Material:
Stainless Steel
Diameter - Outside:
1.250" (31.75mm)