Century Spring Corp 81148SCS
Part No.:
81148SCS
Manufacturer:
Century Spring Corp
Category:
Extension, Drawbar Springs
Package:
Datasheet:
81148SCS.pdf
Description:
EXT O=1.500,L= 5.50,W= .148
Shipping
Inventory:903
Comments
81148SCS Specifications
Manufacturer
Century Spring Corp
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Wire Diameter:
0.148" (3.76mm)
Material:
Stainless Steel
Diameter - Outside:
1.500" (38.10mm)