Broadcom Limited ACNV4506-300E
Part No.:
ACNV4506-300E
Manufacturer:
Broadcom Limited
Category:
Logic Output Optoisolators
Package:
10-SMD, Gull Wing
Datasheet:
ACNV4506-300E.pdf
Description:
OPTOISO 7.5KV OPEN COLL 10DIP GW
Shipping
Inventory:94
Comments
ACNV4506-300E Specifications
Manufacturer
Broadcom Limited
Series:
Package/Case:
10-SMD, Gull Wing
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Number of Channels:
1
Inputs - Side 1/Side 2:
1/0
Voltage - Isolation:
7500Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):
30kV/µs
Input Type:
DC
Output Type:
Open Collector, Schottky Clamped
Current - Output / Channel:
15 mA
Data Rate:
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
550ns, 400ns
Rise / Fall Time (Typ):
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.5V
Current - DC Forward (If) (Max):
25mA
Voltage - Supply:
4.5V ~ 30V
Grade:
Qualification:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C