Broadcom Limited ACNW3410-300E
Part No.:
ACNW3410-300E
Category:
Isolators - Gate Drivers
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
ACNW3410-300E.pdf
Description:
OPTOISO 5KV 1CH GATE DVR 8SMD GW
Shipping
Inventory:0
Comments
ACNW3410-300E Specifications
Package/Case:
8-SMD, Gull Wing
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Technology:
Optical Coupling
Voltage - Isolation:
5000Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):
100kV/µs
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
150ns, 150ns
Pulse Width Distortion (Max):
80ns
Rise / Fall Time (Typ):
20ns, 10ns
Current - Output High, Low:
2.5A, 2.5A
Current - Peak Output:
3A
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.45V
Current - DC Forward (If) (Max):
25 mA
Voltage - Output Supply:
15V ~ 30V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C