Broadcom Limited ACPL-K30T-500E
Part No.:
ACPL-K30T-500E
Package:
8-SOIC (0.268", 6.81mm Width)
Datasheet:
ACPL-K30T-500E.pdf
Description:
OPTOISO 5KV 1CH GATE DVR 8SO
Shipping
Inventory:2,000
Comments
ACPL-K30T-500E Specifications
Series:
R²Coupler™
Package/Case:
8-SOIC (0.268", 6.81mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Isolation:
5000Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
2ms, 0.12ms
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.55V
Current - DC Forward (If) (Max):
30 mA
Voltage - Output Supply:
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q100
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C