Broadcom Limited ACPL-K30T-560E
Part No.:
ACPL-K30T-560E
Manufacturer:
Broadcom Limited
Category:
Isolators - Gate Drivers
Package:
8-SOIC (0.268", 6.81mm Width)
Datasheet:
ACPL-K30T-560E.pdf
Description:
OPTOISO 5KV 1CH GATE DVR 8SO
Shipping
Inventory:26,418
Comments
ACPL-K30T-560E Specifications
Manufacturer
Broadcom Limited
Series:
R²Coupler™
Package/Case:
8-SOIC (0.268", 6.81mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
Optical Coupling
Number of Channels:
1
Voltage - Isolation:
5000Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
2ms, 0.12ms
Pulse Width Distortion (Max):
Rise / Fall Time (Typ):
Current - Output High, Low:
Current - Peak Output:
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.55V
Current - DC Forward (If) (Max):
30 mA
Voltage - Output Supply:
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q100
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C