Broadcom Limited ACPL-M60L-500E
Part No.:
ACPL-M60L-500E
Package:
6-SOIC (0.173", 4.40mm Width), 5 Leads
Datasheet:
ACPL-M60L-500E.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 5SO
Shipping
Inventory:45,437
Comments
ACPL-M60L-500E Specifications
Package/Case:
Voltage - Isolation:
3750Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):
10kV/µs
Output Type:
Open Collector, Schottky Clamped
Current - Output / Channel:
50 mA
Data Rate:
15MBd
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
75ns, 75ns
Rise / Fall Time (Typ):
24ns, 10ns
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.5V
Current - DC Forward (If) (Max):
20mA
Voltage - Supply:
2.7V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C