Broadcom Limited ACPL-P480-020E
Part No.:
ACPL-P480-020E
Manufacturer:
Broadcom Limited
Category:
Logic Output Optoisolators
Package:
6-SOIC (0.180", 4.58mm Width)
Datasheet:
ACPL-P480-020E.pdf
Description:
OPTOISO 5KV PUSH PULL 6SO
Shipping
Inventory:0
Comments
ACPL-P480-020E Specifications
Manufacturer
Broadcom Limited
Series:
Package/Case:
6-SOIC (0.180", 4.58mm Width)
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Number of Channels:
1
Inputs - Side 1/Side 2:
1/0
Voltage - Isolation:
5000Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):
20kV/µs
Input Type:
DC
Output Type:
Push-Pull, Totem Pole
Current - Output / Channel:
25 mA
Data Rate:
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
350ns, 350ns
Rise / Fall Time (Typ):
16ns, 20ns
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.7V
Current - DC Forward (If) (Max):
10mA
Voltage - Supply:
4.5V ~ 20V
Grade:
Qualification:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C