Broadcom Limited ACPL-P484-500E
Part No.:
ACPL-P484-500E
Package:
6-SOIC (0.268", 6.80mm Width)
Datasheet:
ACPL-P484-500E.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 6SO
Shipping
Inventory:2,000
Comments
ACPL-P484-500E Specifications
Package/Case:
6-SOIC (0.268", 6.80mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Isolation:
3750Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):
30kV/µs
Current - Output / Channel:
50 mA
Data Rate:
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
120ns, 150ns
Rise / Fall Time (Typ):
6ns, 6ns
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.5V
Current - DC Forward (If) (Max):
10mA
Voltage - Supply:
4.5V ~ 30V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C