Broadcom Limited ACPL-T350-300E
Part No.:
ACPL-T350-300E
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
ACPL-T350-300E.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV 1CH GT DVR 8DIP
Shipping
Inventory:0
Comments
ACPL-T350-300E Specifications
Package/Case:
8-SMD, Gull Wing
Packaging:
Tube
Voltage - Isolation:
3750Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min):
15kV/µs
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
500ns, 500ns
Pulse Width Distortion (Max):
300ns
Rise / Fall Time (Typ):
15ns, 20ns
Current - Output High, Low:
2A, 2A
Current - Peak Output:
2.5A
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.5V
Current - DC Forward (If) (Max):
25 mA
Voltage - Output Supply:
15V ~ 30V
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C