Broadcom Limited ACSL-6400-50T
Part No.:
ACSL-6400-50T
Package:
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
ACSL-6400-50T.pdf
Description:
OPTOISO 2.5KV 4CH OPEN COLL 16SO
Shipping
Inventory:0
Comments
ACSL-6400-50T Specifications
Package/Case:
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status:
Obsolete
Number of Channels:
4
Inputs - Side 1/Side 2:
4/0
Common Mode Transient Immunity (Min):
10kV/µs
Current - Output / Channel:
50 mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.52V
Current - DC Forward (If) (Max):
15mA
Voltage - Supply:
3V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C