Analog Devices Inc. ADUM1201WSRZ55-RL7
Part No.:
ADUM1201WSRZ55-RL7
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
ADUM1201WSRZ55-RL7.pdf
Comments
ADUM1201WSRZ55-RL7 Specifications
Series:
iCoupler®
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inputs - Side 1/Side 2:
1/1
Common Mode Transient Immunity (Min):
25kV/µs
Data Rate:
1Mbps
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
150ns, 150ns
Pulse Width Distortion (Max):
40ns
Rise / Fall Time (Typ):
10ns, 10ns
Voltage - Supply:
2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C