Analog Devices Inc. ADUM1400WTRWZ55
Part No.:
ADUM1400WTRWZ55
Package:
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
Description:
DGTL ISO 2500VRMS 4CH GP 16SOIC
Comments
ADUM1400WTRWZ55 Specifications
Package/Case:
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Packaging:
Tube
Number of Channels:
4
Inputs - Side 1/Side 2:
4/0
Common Mode Transient Immunity (Min):
25kV/µs
Data Rate:
10Mbps
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
32ns, 32ns
Pulse Width Distortion (Max):
3ns
Voltage - Supply:
2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C