Schneider Electric AM1EC200
Part No.:
AM1EC200
Manufacturer:
Schneider Electric
Category:
DIN Rail Channel
Package:
Datasheet:
AM1EC200.pdf
Description:
PREFORMED FIXING RAIL
Shipping
Inventory:0
Comments
AM1EC200 Specifications
Manufacturer
Schneider Electric
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
C Section
Slotted/Unslotted:
Slotted
Size:
1.575" W x 0.984" H (40.00mm x 25.00mm)
Length:
78.740" (2000.00mm)
Thickness:
0.079" (2.00mm)