Panasonic Electric Works APT1212WAW
Part No.:
APT1212WAW
Package:
5-SMD, Gull Wing
Datasheet:
APT1212WAW.pdf
Description:
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP
Shipping
Inventory:0
Comments
APT1212WAW Specifications
Package/Case:
5-SMD, Gull Wing
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Off State:
600 V
Static dV/dt (Min):
500V/µs
Current - LED Trigger (Ift) (Max):
10mA
Current - On State (It (RMS)) (Max):
100 mA
Current - Hold (Ih):
3.5mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.21V
Current - DC Forward (If) (Max):
50 mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C