Essentra Components ASPR-16-062
Part No.:
ASPR-16-062
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Bumpers, Feet, Pads, Grips
Package:
Datasheet:
ASPR-16-062.pdf
Description:
BUMPER ROUND 1" DIA BLACK
Shipping
Inventory:796
Comments
ASPR-16-062 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
Richco, ASP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Bumper
Shape:
Cylindrical, Flat Top
Color:
Black
Size / Dimension:
1.000" Dia (25.40mm)
Thickness:
0.063" (1.60mm)