Boyd Laconia, LLC B-470-235-40
Part No.:
B-470-235-40
Manufacturer:
Boyd Laconia, LLC
Category:
Component Insulators, Mounts, Spacers
Package:
Datasheet:
Description:
INSULATOR CIRCULAR 0.040"
Shipping
Inventory:0
Comments
B-470-235-40 Specifications
Manufacturer
Boyd Laconia, LLC
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Insulator
Shape:
Circular
Usage:
Material:
Beryllium Oxide Ceramic
Color:
Features:
Length:
Width:
Height:
0.040" (1.02mm)
Diameter - Outside:
0.470" (11.94mm)
Diameter - Inside:
0.235" (5.97mm)