Aearo Technologies LLC, a 3M company B-532-V2590
Part No.:
B-532-V2590
Manufacturer:
Aearo Technologies LLC, a 3M company
Category:
Bushing, Shoulder Washers
Package:
Datasheet:
B-532-V2590.pdf
Description:
BUSHING 0.42" THERMOPLASTIC
Shipping
Inventory:0
Comments
B-532-V2590 Specifications
Manufacturer
Series:
VersaDamp™ V-2000
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Thread/Screw/Hole Size:
Diameter - Inside:
0.420" (10.67mm)
Diameter - Outside:
0.750" (19.05mm) 3/4"
Diameter - Shoulder:
Thickness - Overall:
0.259" (6.58mm)
Length - Below Head:
0.139" (3.53mm)