Aearo Technologies LLC, a 3M company B-533-V2325
Part No.:
B-533-V2325
Datasheet:
B-533-V2325.pdf
Description:
BSHNG 3/4" THERMOPLASTIC 1=500PC
Comments
B-533-V2325 Specifications
Diameter - Inside:
0.750" (19.05mm)
Diameter - Outside:
1.265" (32.13mm)
Diameter - Shoulder:
Thickness - Overall:
0.325" (8.26mm)
Length - Below Head:
0.085" (2.16mm)