Essentra Components BHDF-12M-01
Part No.:
BHDF-12M-01
Datasheet:
BHDF-12M-01.pdf
Description:
CBS DOUBLE BLIND HOLE 12MM
Shipping
Inventory:3,000
Comments
BHDF-12M-01 Specifications
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Between Board Height:
0.472" (12.00mm)
Length - Overall:
1.157" (29.40mm)
Support Hole Diameter:
0.312" (7.92mm) 5/16"
Support Panel Thickness:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Mounting Hole Diameter:
0.312" (7.92mm) 5/16"
Mounting Panel Thickness:
0.250" (6.35mm) 1/4"