IDEC BNCA1000
Part No.:
BNCA1000
Manufacturer:
IDEC
Category:
DIN Rail Channel
Package:
Datasheet:
Description:
DIN RAIL
Shipping
Inventory:0
Comments
BNCA1000 Specifications
Manufacturer
IDEC
Series:
BN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
C Section
Slotted/Unslotted:
Slotted
Size:
1.181" W x 0.591" H (30.00mm x 15.00mm)
Length:
39.370" (1000.00mm)
Thickness:
0.059" (1.50mm)