Essentra Components BR1-226-01BK
Part No.:
BR1-226-01BK
Datasheet:
BR1-226-01BK.pdf
Description:
BARBED FASTENR 0.226 1 PC
Shipping
Inventory:6,729
Comments
BR1-226-01BK Specifications
Rivet Length:
0.226" (5.74mm)
Head Diameter:
0.750" (19.05mm) 3/4"
Head Height:
0.093" (2.36mm)
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm)
Grip Range:
0.235" ~ 0.297" (5.97mm ~ 7.54mm)