Essentra Components BR2-226-01BK
Part No.:
BR2-226-01BK
Datasheet:
BR2-226-01BK.pdf
Description:
BARBED FASTENR 0.226 1000 PCS
Shipping
Inventory:314
Comments
BR2-226-01BK Specifications
Rivet Length:
0.226" (5.74mm)
Head Diameter:
0.406" (10.31mm)
Head Height:
0.063" (1.60mm) 1/16"
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm)
Grip Range:
0.235" ~ 0.297" (5.97mm ~ 7.54mm)