Essentra Components BR2-768-01BK
Part No.:
BR2-768-01BK
Datasheet:
BR2-768-01BK.pdf
Description:
BARBED FASTENR 0.768 1 PC
Shipping
Inventory:1,750
Comments
BR2-768-01BK Specifications
Rivet Length:
0.768" (19.51mm)
Head Diameter:
0.406" (10.31mm)
Head Height:
0.063" (1.60mm) 1/16"
Hole Diameter:
0.281" (7.14mm)
Grip Range:
0.781" ~ 1.375" (19.84mm ~ 34.93mm)