Altech Corporation CA701-15/S
Part No.:
CA701-15/S
Manufacturer:
Altech Corporation
Datasheet:
CA701-15/S.pdf
Description:
DIN RAIL 35 X 15MM 1M
Shipping
Inventory:18
Comments
CA701-15/S Specifications
Manufacturer
Altech Corporation
Series:
Packaging:
Bulk
Type:
Top Hat
Slotted/Unslotted:
Slotted
Size:
1.378" W x 0.591" H (35.00mm x 15.00mm)
Length:
39.370" (1000.00mm)
Thickness:
0.039" (1.00mm)