Altech Corporation CA701-15/S-2M
Part No.:
CA701-15/S-2M
Manufacturer:
Altech Corporation
Category:
DIN Rail Channel
Package:
Datasheet:
Description:
DIN RAIL TS35MMX15MM SLOTTED 63X
Shipping
Inventory:0
Comments
CA701-15/S-2M Specifications
Manufacturer
Altech Corporation
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
C Section
Slotted/Unslotted:
Slotted
Size:
1.378" W x 0.591" H (35.00mm x 15.00mm)
Length:
78.740" (2000.00mm)
Thickness:
0.039" (1.00mm)